Bourns 4610X-101-681LF
Resistor Thick Film Net 680 Ohm 2% 1.25 Watt BUS 10-Pin Sip Pin Through Hole
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet3ページ5年前
Newark
RS (Formerly Allied Electronics)
Jameco
3か月間の傾向:
-8.76%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
TraceParts
3Dダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
69,866
Authorized Distributors
6
Resistance
680 Ω
680 Ω
680 Ω
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
SIP
SIP
Number of Resistors
9
Tolerance
2 %
2 %
2 %
Power Per Element
200 mW
200 mW
200 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-05-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
関連部品
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 1.13W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 9-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 1W ±100ppm/C BUS Conformal Coated 8-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063681P
Res Thick Film NET 680 Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77081681P
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/Thick Film, 1.1W, 680ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount, 8010
説明
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 1.25W, 680ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
9 ±2% 680Ω 200mW ±100ppm/℃ SIP-10-2.54mm Resistor Networks, Arrays ROHS
RES N/W, BUSSED, 680R, 0.2W, SIP; Resistance: 680ohm; Product Range: 4600X Series; No. of Elements: 9Elements; Network Circuit Type: Bussed; Resistor Case Style: SIP; No. of Pins: 10Pins; Voltage Rating: 100V; Power Rating per