Yageo Group YC158TJR-0751RL
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 51ohm, 25V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0612
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group YC158TJR-0751RL.
IHS
Datasheet13 pagine2 anni fa
Future Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.44%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
74,413
Authorized Distributors
5
Resistance
51 Ω
51 Ω
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0612
Number of Resistors
8
Tolerance
5 %
5 %
Power Per Element
62.5 mW
31 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.20
Introduction Date2005-02-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film NET 51 Ohm 5% ±200ppm/°C ISOL Molded 16-Pin 1506 Convex SMD Paper T/R
RES NTWK ARRAY 47 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
RES NTWK ARRAY 56 OHM 1/16W 5% 0603 8 ELEMENT SMD
PanasonicEXB-28V510JX
Resistor Thick Film Array 51 Ohm 5% 200ppm/C ISOL Molded 8-Pin 0804(4 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T/R
PanasonicEXB-38V510JV
Array/Network Resistor, Isolated, Metal Glaze/thick Film, 51ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Yageo GroupYC164-JR-0751RL
Res Thick Film Array 51 Ohm 5% ±200ppm/C ISOL Epoxy 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group YC158TJR-0751RL fornite dai suoi distributori.
51¦¸ ¡À5% ¡À200ppm/¡æ 62.5mW 1206 3.2mm*1.6mm*700¦Ìm
YC158 ARRAY/NETWORK RESISTOR 1206 (3216Metric) Convex Long Side Terminals Resistor Network/Array ±5% ±200ppm/C 51Ohm 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
YC158TJR-0751RL, YAGEO / YAGEO AMERICA
Res, 8Resistor, 51R, 5%, 25V, 1206; Resistance:51Ohm; Network Circuit Type:Bussed; No. Of Resistors:8Resistors; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:25V; Power Rating Per Resistor:- Rohs Compliant: Yes |Yageo YC158TJR-0751RL