Yageo Group RC1206JR-1310ML
Res Thick Film 1206 10M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC1206JR-1310ML.
Stock
99,100
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
10 MΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Res Thick Film 1206 10M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ106V
Res Thick Film 1206 10M Ohm 5% 1/4W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
250mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 10MΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
SMD Chip Resistor, 10 MOhm, ± 5%, 250 mW, 1206 [3216 Metric], Thick Film, General Purpose
PanasonicERJ-8GEYJ915V
Res Thick Film 1206 9.1M Ohm 5% 0.25W(1/4W) -400ppm/C to 150ppm/C Molded SMD Punched T/R
Res Thick Film 1206 11M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC1206JR-1310ML fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 10000000ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
RC Series 1206 0.25 W 10 MOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Thick Film Resistors - SMD 10mOhms 1/4W 1206 5%
FIXED RESISTOR Chip Resistor 5% 100ppm/C 10MOhm 250mW