Yageo Group RC0805JR-0710ML
RC FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 10MOhm 0.125W 1/8W
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0805JR-0710ML.
Newark
Datasheet11 pagine2 anni fa
Datasheet9 pagine16 anni fa
Future Electronics
element14 APAC
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+6.30%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Authorized Distributors
6
Resistance
10 MΩ
10 MΩ
Case/Package
0805
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
125 mW
125 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupAC0805JR-0710ML
Res Thick Film 0805 10M Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE Connectivity / AMP7-1879496-1
Fixed Resistor, Thick Film, 0.33W, 10000000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 10MΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0805 10M Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±400ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0805JR-0710ML fornite dai suoi distributori.
RES 10M OHM 5% 1/8W 0805 / 10 MOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RC Series 0805 0.125 W 10 MOhm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10000000ohm, 150V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Chip Resistor; SMD; 0805; 10M; 5%; 1/8W
Thick Film Resistors - SMD 10 MOhms 125 mW 0805 5%
RESISTOR, RC11 0805 10M; Resistance:10Mohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:125mW; Voltage Rating:150V; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Thick Film; Resistor Case Style:0805; Resistor Mounting:SMD; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:0.45mm; External Length / Height:2mm; External Width:1.25mm; Full Power Rating Temperature:70°C; Lead Spacing:0.3mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:155°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +155°C; Package / Case:0805; Reel Quantity:5000; Series:RC11; Temperature Coeff. +:200ppm/°C; Temperature Coeff. -:200ppm/°C; Termination Type:SMD; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V DC:150V