Yageo Group RC0805FR-1010RL
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±200ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0805FR-1010RL.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-39.77%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
87,598
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
10 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
125 mW
125 mW
125 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupAC0805FR-0710RL
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C SMD Punched Paper Tape and Reel
Yageo GroupRC0805JR-0710RL
125mW Thick Film Resistors 150V ±5% ±200ppm/℃ 10Ω 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC0805JR-0710RL
Res Thick Film 0805 10 Ohm 5% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ6ENF10R0V
Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Resistor Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1/8W 100ppm/C Molded SMD Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0805FR-1010RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 10ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0805
FIXED RESISTOR 0805 Chip Resistor 1% 200ppm/C 10Ohm
Res, 10R, 1%, 0.125W, Thick Film, 0805; Resistance:10Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:125Mw; Resistor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Yageo RC0805FR-1010RL