Yageo Group RC0201FR-075M1L
50mW Thick Film Resistors ±1% ±200ppm/℃ 5.1MΩ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC0201FR-075M1L.
Upverter
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+1.35%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
9,679
Authorized Distributors
6
Resistance
5.1 MΩ
5.1 MΩ
Case/Package
0201
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
50 mW
50 mW
Composition
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJ-1GEJ515C
Res Thick Film 0201 5.1M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD Paper T/R
Res Thick Film 0201 5.1M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-1GNJ515C
Res Thick Film 0201 5.1M Ohm 5% 1/20W -400ppm/°C to 150ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-075M1L
Res Thick Film 0201 5.1M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-074M7L
Res Thick Film 0201 4.7M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0201JR-075M6L
Res Thick Film 0201 5.6M Ohm 5% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC0201FR-075M1L fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 0201 5.1M Ohm 1% 0.05W(1/20W) ±200ppm/C Pad SMD T/R
General Purpose Chip Resistor Thick Film 0201 5.1MOhm 1% Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.05W, 5100000ohm, 25V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0201
RC Series 0201 0.05 W 5.1 MOhm ±1% ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RES, 5M1, 0.05W, 25V, THICK FILM, 0201; Resistance:5.1Mohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:50mW; Resistor Case / Package:0201 [0603 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:25V RoHS Compliant: Yes