Yageo Group AT0603DRD0775KL
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 75000ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AT0603DRD0775KL.
Upverter
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.10%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
53,607
Authorized Distributors
4
Resistance
75 kΩ
75 kΩ
75 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
0.5 %
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Composition
Thin Film
Thin Film
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2015-05-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicERA3AED753V
Res Thin Film 0603 75K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRT0603DRD0775KL
Res Thin Film 0603 75K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3AED683V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 68,000 OHM
PanasonicERA-3AED7322V
Res Thin Film 0603 73.2K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRT0603DRD0782KL
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 82kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD0769K8L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 69.8kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AT0603DRD0775KL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thin Film 0603 75kOhm 0.5% Paper T/R
AT 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.5% ±25ppm/C 75kOhm 0.1W 1/10W
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/10W 0603
SMD Resistor 0603 75KΩ ±0.5% 1/10W ±25ppm/℃
Thin Film Resistors - SMD 75 Kohms 0.5% Tol. AEC-Q200