Yageo Group AT0603DRD074K02L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.1W, 4020ohm, 75V, 0.5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AT0603DRD074K02L.
Stock
1
Authorized Distributors
2
Resistance
4.02 kΩ
4.02 kΩ
Tolerance
0.5 %
0.5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
25 ppm/°C
25 ppm/°C
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRT0603DRD074K02L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 4.02kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERA-3AED432V
Res Thin Film 0603 4.3K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERA-3AED392V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 3,900 OHM
Yageo GroupRT0603DRD074K22L
100mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 4.22kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603DRD073K9L
Res Thin Film 0603 3.9K Ohm 0.5% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERA-3AED4221V
0603 THIN FILM CHIP RESISTOR / 0603 SMD RESISTOR, 0.5%, 25PPM, 4,220 OHM
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AT0603DRD074K02L fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thin Film 0603 4.02kOhm 0.5% Paper T/R
RES SMD 4.02KOHM 0.5% 1/10W 0603
Thin Film Resistors - SMD 4.02 Kohms 0.5% Tol. AEC-Q200