Yageo Group AF0402JR-0718RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 18Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AF0402JR-0718RL.
Upverter
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
66,845
Authorized Distributors
2
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
62.5 mW
62.5 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC0402JR-0718RL
RC Series 0402 0.063 W 18 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Res General Purpose Thick Film 0402 18 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
PanasonicERJ-2GEJ180X
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 18Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 18 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 18 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 18ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AF0402JR-0718RL fornite dai suoi distributori.
Res 0402 18 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Anti-Sulfurated Chip Resistor Thick Film 0402 18Ohm 5% Paper T/R
AF FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 18Ohm 0.063W 1/16W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 18ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 18Ohms 1/16W 0402 5% AEC-Q200
SMD Resistor 0402 18Ω ±5% 1/16W ±100ppm/℃