Panasonic ERJ-2GEJ180X
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 18Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ERJ-2GEJ180X.
Panasonic
Datasheet0 pagine0 anni fa
Newark
Master Electronics
TME
HQonline
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+3.95%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
SimboloImpronta
Scarica
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
18 Ω
18 Ω
18 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
63 mW
63 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date1993-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
Res Thick Film 0402 18 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 18 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 18ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupRC0402JR-0718RL
RC Series 0402 0.063 W 18 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAF0402JR-0718RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 18Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res General Purpose Thick Film 0402 18 Ohm 5% 1/16W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ERJ-2GEJ180X fornite dai suoi distributori.
ERJ Series 0402 18 Ohm 0.1 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
ERJ FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±200ppm/C 18Ohm 0.1W 1/10W
Resistor;Thick Film;Res 18 Ohms;Pwr-Rtg 0.1 W;Tol 5%;SMT;0402
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 18ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
SMD Resistor 0402 0.1W 5% 18R Taped
Thick Film Resistors - SMD 0402 18ohms 5% AEC-Q200
Thick Film Chip Resistor, 18 ½, 5 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ2GEJ180X - General Purpose Chip Resistors
RES, 18R, 5%, 0.1W, 0402, THICK FILM; Resistor Case Style: 0402 [1005 Metric]; Resistance: 18ohm; Product Range: -; Voltage Rating: 50V; Resistor Element Material: Thick Film; Power Rating: 100mW; Resistance Tolerance: ± 5%; Te
Res, Thick Film, 18R, 5%, 0.1W, 0402; Rango De Producto:Serie Aec-Q200 Erj; Resistencia:18Ohm; Potencia Nominal:100Mw; Tolerancia De Resistencia:± 5%; Tensión Nominal:50V; Tipo De Resistencia:0402 [1005 Metric] |Panasonic ERJ2GEJ180X