Yageo Group AC1210JR-072K7L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 2700ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1210JR-072K7L.
Farnell
Future Electronics
HQonline
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+4.69%
Resistance
2.7 kΩ
2.7 kΩ
2.7 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC1210JR-072K7L
Res Thick Film 1210 2.7K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-14YJ272U
Res Thick Film 1210 2.7K Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 2700ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Yageo GroupRC1210FR-072K7L
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 2.7kΩ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1210JR-072K7L fornite dai suoi distributori.
AC FIXED RESISTOR 1210 (3225Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 2.7kOhm 0.5W 1/2W
Thick Film Resistors - SMD 2.7kOhms 1/2W 1210 5% AEC-Q200
SMD Resistor 1210 2.7kΩ ±5% 0.5W ±100ppm/℃
Res, 2K7, 5%, 0.5W, Thick Film, 1210; Resistance:2.7Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:500Mw; Resistor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1210JR-072K7L