Yageo Group AC1206JR-0775RL
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC1206JR-0775RL.
Upverter
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-88.33%
SimboloImpronta
3DScarica
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2012-04-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC1206JR-0775RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH1206J75R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 75 Ohm, 500 Mw, - 5%, 200 V, 1206 [3216 Metric]
Yageo GroupRC1206JR-0782RL
RC Series 1206 0.25 W 82 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 68Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH1206J68R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 68ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC1206JR-0775RL fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 1206 75Ohm 5% Paper T/R
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR AC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 75Ohm ±100ppm/C
Res, 75R, 5%, 0.25W, Thick Film, 1206; Resistance:75Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:250Mw; Resistor Case/Package:1206 [3216 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC1206JR-0775RL