Yageo Group RC1206JR-0775RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group RC1206JR-0775RL.
IHS
Datasheet11 pagine2 anni fa
TME
Trend di 3 mesi:
+25.91%
SimboloImpronta
3DScarica
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
56,442
Authorized Distributors
6
Resistance
75 Ω
75 Ω
75 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupAC1206JR-0768RL
Res Thick Film 1206 68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-8GEYJ750V
Res Thick Film 1206 68 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 82 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-8GEYJ680V
ERJ Series 1206 68 Ohm 0.25 W ±5 % ±200 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group RC1206JR-0775RL fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
RC Series 1206 0.25 W 75 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR RC 0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm 0.25W 1/4W 75Ohm ±100ppm/C
Chip Resistor; SMD; 1206; 75R; 5%; 1/4W
Thick Film Resistors - SMD 75 Ohms 250 mW 1206 5%