TE Connectivity CRGH1206J75R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 75 Ohm, 500 Mw, - 5%, 200 V, 1206 [3216 Metric]
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TE Connectivity CRGH1206J75R.
JRH Electronics
Datasheet4 pagine1 anno fa
TE Connectivity
Master Electronics
Sager Electronics
Newark
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
SimboloImpronta
3DScarica
TraceParts
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2003-05-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Parti correlate
Yageo GroupRC1206JR-0775RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 75Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206JR-0775RL
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206JR-0782RL
RC Series 1206 0.25 W 82 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
PanasonicERJ-8GEYJ750V
Res Thick Film 1206 75 Ohm 5% 0.25W(1/4W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descrizioni
Descrizioni di TE Connectivity CRGH1206J75R fornite dai suoi distributori.
RES SMD 75 OHM 5% 1/2W 1206 / 75 Ohms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Thick Film
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 75ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
CRGH SERIES THICK FILM RESISTOR 1206 CASE 75OHMS +/-5% 0.5W +/-200PPM/DEGC
Special Order: CRGH1206 5% 75R 0.5W Resistance Value: 75 Ω Element Type: Thick Film Resistor Type: Power Resistor Passive Component Tolerance: 5 % Package Size Code: 1206 Surface Mount Resistor | 75 Ω Thick Film Power Resistor 5 % | Part Number: CRGH1206J75R | Internal Number: 4-1879497-6 | TE Connectivity | NEOHM