Yageo Group AC0603JR-076K2L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±5% 6.2kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0603JR-076K2L.
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+1.77%
Resistance
6.2 kΩ
6.2 kΩ
6.2 kΩ
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
100 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0603JR-076K2L
Yageo GroupRC0603JR-106K2L
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 6200ohm, 75V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Yageo GroupRC0603JR-136K2L
Res Thick Film 0603 6.2K Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-3GEYJ622V
Res Thick Film 0603 6.2K Ohm 5% 1/10W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0603JR-076K2L fornite dai suoi distributori.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 6200ohm, 75V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0603
AC FIXED RESISTOR 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 6.2kOhm 0.1W 1/10W
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/10W 0603
Thick Film Resistors - SMD 6.2kOhms 1/10W 0603 5% AEC-Q200
Res, 6K2, 5%, 0.1W, Thick Film, 0603; Resistance:6.2Kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC0603JR-076K2L