Yageo Group AC0402JR-0718RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.0625W, 18ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group AC0402JR-0718RL.
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.38%
Resistance
18 Ω
18 Ω
Tolerance
5 %
5 %
Power Rating
62.5 mW
63 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Parti correlate
Yageo GroupRC0402JR-0718RL
RC Series 0402 0.063 W 18 Ohm ±5% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupAF0402JR-0718RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 18Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 18 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-0718RL
Thick Film Resistors – SMD; YAGEO; RC0402FR-0718RL; 18 Ohm; 0402; 1 %; Thick Film
PanasonicERJ-2GEJ180X
100mW Thick Film Resistors ±5% ±200ppm/℃ 18Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 18 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group AC0402JR-0718RL fornite dai suoi distributori.
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 0402 18Ohm 5% Paper T/R
AC FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 18Ohm 0.063W 1/16W
Thick Film Resistors - SMD 18Ohms 1/16W 0402 5% AEC-Q200
SMD Resistor 0402 18Ω ±5% 1/16W ±100ppm/℃
RES, 18R, 5%, 0.063W, THICK FILM, 0402; Resistance:18ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:63mW; Resistor Case / Package:0402 ^1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage R