WIMA MKS2C033301C00KI00
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per WIMA MKS2C033301C00KI00.
IHS
Datasheet9 pagine3 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-49.75%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
27,694
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 nF
330 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
Supply Chain
Country of OriginGermany
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00
Introduction Date2016-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
LTB Date2025-03-12
Parti correlate
Yageo GroupR82DC3330DQ60J
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 5% +Tol, 5% -Tol, 0.33Uf, Through Hole Mount
Yageo GroupR82EC3330Z370K
Cap Film 0.33uF 100V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Yageo GroupR82DC3330AA60K
Film Capacitor, 0.33 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Cap Ceramic 0.33uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
卤10% 50V 330nF X7R Plugin Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
Descrizioni
Descrizioni di WIMA MKS2C033301C00KI00 fornite dai suoi distributori.
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 8.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 125C Automotive T/R
MKS2 Series 63 V 0.033 uF ±10% LS=5mm Radial Metallized Polyester Capacitor
CAP FILM 0.33UF 10% 63VDC RADIAL