Yageo Group R82DC3330AA60K
Film Capacitor, 0.33 uF, 40 V, 63 V, ± 10%, Metallized PET Stacked, Radial Box - 2 Pin
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group R82DC3330AA60K.
IHS
Datasheet18 pagine2 anni fa
element14 APAC
Farnell
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+74.65%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
68,580
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 nF
330 nF
330 nF
Dielectric
PET
PET
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
7.5946 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.3 X 3 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.3 X 3 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-V1H334JL
Cap Film 0.33uF 50V PET 5% (7.3 X 5.2 X 7mm) Radial 5mm 105°C Bulk
Cap Film 0.33uF 63V PET 5% (7.3 X 3 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
PanasonicECQ-V1H334JL3
Cap Film 0.33uF 50V PET 5% (7.3 X 5.2 X 7mm) Radial 5mm 105°C Ammo Pack
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group R82DC3330AA60K fornite dai suoi distributori.
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.33Uf, Through Hole Mount
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial 5mm 105°C Loose in Box
Avnet Japan
Cap Film 0.33uF 63V PET 10% (7.2 X 3.5 X 7.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive
R82 Radial Film Capacitor 0.283Lx0.138W 7.20mmx3.50mm ±10% 0.33muF 40V
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 330nF, 40VAC, 63VDC, 10%