Vishay MAL215757121E3
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 1.6 Ohm 1090mA 5000h 85C Bulk
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay MAL215757121E3.
IHS
Datasheet10 pagine9 anni fa
Newark
element14 APAC
_legacy Avnet
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
473
Authorized Distributors
3
Capacitance
120 µF
120 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.6 Ω
Life (Hours)
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
1.09 A
1.09 A
Height - Seated (Max)
29.9974 mm
29.9974 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2008-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
United Chemi-ConELXS501VSN121MR30S
Cap Aluminum Lytic 120uF 500V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 910mA 5000h 105C Automotive
United Chemi-ConELXS421VSN121MP30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
United Chemi-ConELXS401VSN121MP25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 800mA 5000h 105C Bulk
NichiconLLS2G121MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LLS 400V 120muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descrizioni
Descrizioni di Vishay MAL215757121E3 fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF, Through Hole Mount
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP TH
CAPACITOR, 120UF, 20%; Product Range:VISHAY - 157 PUM-SI Series; Capacitance:120µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:25mm; ESR:0.8ohm; Height:30mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:5000 hours @ 85°C; Operating Temperature Max:85°C; Operating Temperature Min:-25°C; Voltage Rating:450V; Capacitor Terminals:Quick Connect, Snap-In; Operating Temperature Range:-25°C to +85°C; Ripple Current AC:1.09A