United Chemi-Con ELXS421VSN121MP30S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 120uF
Scheda dati
Schede tecniche e documenti
United Chemi-Con
Datasheet3 pagine4 anni fa
Stock
2,077
Authorized Distributors
2
Capacitance
120 µF
120 µF
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
5000 hours
3000 hours
Ripple Current
810 mA
1.06 A
Height - Seated (Max)
32.512 mm
32.512 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Parti correlate
United Chemi-ConELXS501VSN121MR30S
Cap Aluminum Lytic 120uF 500V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 910mA 5000h 105C Automotive
United Chemi-ConELXS451VSN121MQ25S
LXS Series 450 V 120 uF Ø25.4x25mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
United Chemi-ConELXS451VSN121MP30S
Cap Aluminum 120uF 450V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 810mA 5000h 105C Bulk
Cap Aluminum Lytic 120uF 450V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 800mA 5000h 105C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 120muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconUPT2W121MRD
120uF 450V 卤20% 770mA@120Hz Plugin,D22xL42mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXS421VSN121MP30S fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 120uF 420V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 810mA 5000h 105C Automotive
SERIES: LXS; VOLT: 420; CAP: 120; DIA X LENGTH: 22X30; PACKAGING: SNAP-IN
CAP ALUM 120UF 20% 420V SNAP TH