Vishay CRCW060368K0FKEAHP
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW060368K0FKEAHP.
Upverter
Datasheet6 pagine13 anni fa
Datasheet6 pagine13 anni fa
Datasheet6 pagine14 anni fa
Datasheet6 pagine16 anni fa
TME
Newark
Farnell
Trend di 3 mesi:
-0.19%
Stock
92,692
Resistance
68 kΩ
68 kΩ
68 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
330 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Supply Chain
Country of OriginIsrael
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-07-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Parti correlate
PanasonicERJPA3F6802V
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F68K
Res High Power Thick Film 0603 68k Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PA3F6342V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 63.4k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Res Anti-Surge Thick Film 0603 69.8k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 62000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW060368K0FKEAHP fornite dai suoi distributori.
0603 68K Ohms 1% High Power Thick Film Surface Mount Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.33W, 68000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RES HP THKFLM 0603 68K OHM 1% 1/10W 100PPM/ C SMD
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR CRCW-HP 0.063Lx0.033W 1.60mmx0.85mm 0.25W 1/4W 68kOhm ±100ppm/C
Resistor Type = Thick Film / Resistance kOhm = 68 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 330 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 75 / Temperature Coefficient = ±100 ppm/K / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.5 / Body Width mm = 0.9 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603