Vishay CRCW040222R0JNED
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±5% ±200ppm/℃ 22Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay CRCW040222R0JNED.
Newark
element14 APAC
Farnell
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+26.12%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
Impronta
3DScarica
Resistance
22 Ω
22 Ω
22 Ω
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
100 mW
100 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Parti correlate
TE Connectivity / AMP2-1622826-6
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 22ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Res Thick Film 0402 22 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
RES THICK FILM 22 OHM 1/16W +/-5% 0402 SMD
Res Thick Film 0402 24 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0402 20 Ohm 5% 0.1W(1/10W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-0722RL
62.5mW Thick Film Resistors 50V ±100ppm/℃ ±5% 22Ω 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descrizioni
Descrizioni di Vishay CRCW040222R0JNED fornite dai suoi distributori.
Res Thick Film 0402 22 Ohm 5% 1/16W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 22ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
THICK FILM RESISTOR CHIP, 22 OHM 63mW, 5%, FULL REEL
CRCW Series 0402 100 mW 22 Ohm ±5 % ±200 ppm/K SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR;THICK FILM;22 OHMS;0.063 W;5%;SMT;0402;TCR 73 PPM/DEGC;TAPE AND REEL
0402 (1005Metric) FIXED RESISTOR CRCW 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 22Ohm ±200ppm/C
RES, THICK FILM, 22R, 5%, 0.063W, 0402;; RES, THICK FILM, 22R, 5%, 0.063W, 0402; Product Range:AEC-Q200 CRCW Series; Resistance:22ohm; Voltage Rating:50V; Resi; Available until stocks are exhausted Alternatives available
Resistance:22Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:100Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Product Range:Crcw E3 Series; Voltage Rating:75V Rohs Compliant: Yes |Vishay CRCW040222R0JNED.