Vishay AZ23C4V7-HE3-08
Zener Diode Dual Common Anode 4.7V 5% 78Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay AZ23C4V7-HE3-08.
IHS
Datasheet8 pagine8 anni fa
Stock
4,588
Authorized Distributors
0
Case/Package
TO-236-3
Zener Voltage
4.7 V
4.7 V
4.7 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
78 Ω
78 Ω
78 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Parti correlate
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 2V 225mW 4.7V
Tape & Reel (TR) ±6% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 2V 225mW 4.7V
AZ23 Series 3.3 V ±5% 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Zener Diode Single 5.1V 5% 60Ohm 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode Dual Common Cathode 5.1V 5% 30Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 5.1V V(Z), 5.1%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
Descrizioni
Descrizioni di Vishay AZ23C4V7-HE3-08 fornite dai suoi distributori.
Zener Diode Sot235%, 4.7V, 0.3W, Dual, Common Anode |Vishay AZ23C4V7-HE3-08
Zener Diode, 4.7V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
SMD ZENER Diode AZ23-C4V7 SOT23
DIODE ZENER ARRAY 4.7V SOT-23-3
Zener Diodes 4.7 Volt 0.3W 5% CA AUTO