Vishay AZ23C3V3-E3-08
AZ23 Series 3.3 V ±5% 300 mW Surface Mount Small Signal Zener Diode - SOT-23-3
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay AZ23C3V3-E3-08.
IHS
Datasheet6 pagine2 anni fa
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-21.26%
Authorized Distributors
6
Case/Package
TO-236-3
Zener Voltage
3.3 V
3.3 V
3.3 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
95 Ω
95 Ω
95 Ω
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Zener Diode Single 3V 5% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Diode Zener Dual Common Cathode 3V 5% 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode Array 5mA 300mW 3.6V 95Ohm
Diode Zener Single 3.3V 2% 300mW Automotive 3-Pin SOT-23 T/R
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 10muA @ 1V 225mW 3.9V
Zener Diode, 3.3V V(Z), 5.15%, 0.225W, Silicon, Unidirectional, TO-236
Descrizioni
Descrizioni di Vishay AZ23C3V3-E3-08 fornite dai suoi distributori.
Zener Diode Dual Common Anode 3.3V 5% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 3.3V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
DIODE ZENER ARRAY 3.3V SOT-23-3
Zener Diode Sot23 |Vishay AZ23C3V3-E3-08
5% 100nA 3.3V 95¦¸ 300mW 1 SOT-23-3 3.1mm*1.43mm*1.15mm