Vishay AZ23C4V7-E3-08
AZ23 Series 4.7 V ±5% 300 mW SMT Dual Small Signal Zener Diode - SOT-23
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Vishay AZ23C4V7-E3-08.
IHS
Datasheet6 pagine2 anni fa
ODG (Origin Data Global)
Future Electronics
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-96.23%
Zener Voltage
4.7 V
4.7 V
4.7 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Dissipation
300 mW
300 mW
300 mW
Impedance
78 Ω
78 Ω
78 Ω
Max Reverse Leakage Current
Forward Voltage
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2013-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2023-10-05
LTD Date2024-04-05
Parti correlate
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount ZENER DIODE Zener Diode 900mV @ 10mA 5muA @ 2V 225mW 4.7V
SMALL SIGNAL ZENER DIODE Zener Diode, 4.3V V(Z), 5%, 0.3W, Silicon, Unidirectional
Zener Diode Dual Common Anode 3.6V 5% 95Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
BZX84C3V6 Series 3.6 V 300 mW ±5% Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
Diodes Inc.AZ23C5V1-7-F
AZ23C5V1 Series 5.1 V 300 mW Dual Zener Diode Surface Mount - SOT-23-3
Descrizioni
Descrizioni di Vishay AZ23C4V7-E3-08 fornite dai suoi distributori.
Zener Diode Dual Common Anode 4.7V 5% 78Ohm 300mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 4.7V V(Z), 5%, 0.5W, Silicon, Unidirectional
DIODE, ZENER, 4.7V, 0.3W, SOT-23-3; Zener Voltage Vz Typ:4.7V; Diode Configuration:Dual Common Anode; Power Dissipation Pd:300mW; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:SOT-23 ;RoHS Compliant: Yes