United Chemi-Con ELXY100ELL221MF15D
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20%( 6.3 X 15mm) Radial 2.5mm 390mA 2000h 105C Automotive Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine4 anni fa
Trend di 3 mesi:
-0.29%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
6,392
Authorized Distributors
4
Capacitance
220 µF
220 µF
220 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
390 mA
270 mA
270 mA
Height - Seated (Max)
15.0114 mm
16.51 mm
16.51 mm
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NichiconUPW1A221MED6
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConELXY100ETC221MF15D
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF
PanasonicEEUFM1A221
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FM 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
United Chemi-ConEKZE100ELL221MF11D
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 405mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConELXZ100ELL221MFB5D
Cap Aluminum Lytic 220uF 10V 20% (6.3 X 11.5mm) Radial 2.5mm 290mA 2000h 105°C Bulk
NichiconUHD1A221MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHD 10V 220muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ELXY100ELL221MF15D fornite dai suoi distributori.
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF, 10V
220uF 10V ±20% 195mA@120Hz Plugin,D6.3xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELEC, 220UF, 10V; Capacitance:220µF; Voltage Rating:10V; Capacitor Mounting:Through Hole; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Body Height:15mm; Working Voltage, DC:10V
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 220UF, 10V; Capacitance:220µF; Voltage(DC):10V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:PC Pin; Lifetime @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:2.5mm; Product Length:-RoHS Compliant: Yes