United Chemi-Con EKMQ401VSN101MP25S
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 700mA 2000h 105°C
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet5 pagine3 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
United Chemi-Con
Electro Sonic
Future Electronics
DigiKey
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+9.09%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
6,356
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Screw
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.487 Ω
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
700 mA
1.02 A
1.02 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Supply Chain
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
United Chemi-ConEKMQ451VSN101MQ25S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 100muF ±20% 1.000Dia 25.40mm
Cornell Dubilier381LQ101M400H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLAR2W101MELA25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAR 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMH451VNN101MQ30T
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20%( 25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
Cornell Dubilier381LQ101M450H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConEKMQ451VSN101MP30S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EKMQ401VSN101MP25S fornite dai suoi distributori.
KMQ Series 400 V 100 uF Ø22x25mm Snap-In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
±20% 700mA@120Hz 10mm 400V 100uF Plugin,D22xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS