Cornell Dubilier 381LQ101M400H012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Cornell Dubilier 381LQ101M400H012.
Master Electronics
Datasheet11 pagine4 anni fa
New Yorker Electronics
Electro Sonic
Sager Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-31.93%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
7,611
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.99 Ω
2.487 Ω
2.487 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
700 mA
700 mA
700 mA
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2002-01-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicEETHC2W101CA
Cap Aluminum 100uF 450V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1.824 Ohm 640mA 2000h 105°C Bulk
PanasonicEET-HC2W101JA
Cap Aluminum 100uF 450V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 640mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMQ401VSN101MP25S
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 700mA 2000h 105°C
United Chemi-ConEKMQ451VSN101MQ25S
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR KMQ 450V 100muF ±20% 1.000Dia 25.40mm
KYOCERA AVXLAR2W101MELA25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAR 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMH451VNN101MQ30T
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20%( 25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
Descrizioni
Descrizioni di Cornell Dubilier 381LQ101M400H012 fornite dai suoi distributori.
Capacitors, Aluminum Electrolytic, Snap In 100uF 400V 20% | Cornell-Dubilier 381LQ101M400H012
381LQ Series 400 V 100 uF ±20% 22 x 25mm Snap In Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 1.99 Ohm 700mA 2000h 105C
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 400V; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):400V; Voltage(Ac):-; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Snap-In; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:10Mm Rohs Compliant: Yes |Cornell Dubilier 381LQ101M400H012