Texas Instruments LM3S3739-IQC50-A0T
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
Texas Instruments
Datasheet811 pagine11 anni fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet809 pagine11 anni fa
Datasheet805 pagine14 anni fa
Datasheet796 pagine15 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
76,668
Authorized Distributors
0
Case/Package
LQFP
LQFP
Number of Pins
100
Core Architecture
ARM
ARM
Data Bus Width
32 b
32 b
Max Frequency
50 MHz
50 MHz
Number of I/Os
61
Interface
I2C, IrDA, SPI, UART, USART, USB
Memory Type
FLASH
FLASH
Memory Size
128 kB
128 kB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Supply Chain
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 5 years ago)
Parti correlate
Texas InstrumentsLM3S5739-IQC50-A0T
Texas InstrumentsLM3S3748-IQC50-A0T
NXP SemiconductorsMKM34Z128CLL5
Kinetis KM34: 50MHz Cortex-M0+ Metrology MCU, 128KB Flash, 16KB SRAM, Segment LCD, 100-LQFP
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments LM3S3739-IQC50-A0T fornite dai suoi distributori.