Texas Instruments LM3S2620-IQC25-A2T
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
Texas Instruments
Datasheet703 pagine11 anni fa
Official datasheet0 pagine0 anni fa
Datasheet703 pagine11 anni fa
Datasheet700 pagine13 anni fa
Datasheet699 pagine14 anni fa
Datasheet679 pagine15 anni fa
Technical Drawing2 pagine27 anni fa
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
LQFP
LQFP
Number of Pins
100
Core Architecture
ARM
ARM
Data Bus Width
32 b
32 b
Max Frequency
25 MHz
25 MHz
25 MHz
Number of I/Os
52
Interface
CAN, I2C, IrDA, SPI, UART, USART
Memory Type
FLASH
FLASH
Memory Size
128 kB
128 kB
Min Supply Voltage
3 V
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Peripherals
Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Parti correlate
Texas InstrumentsLM3S1620-IQC25-A2T
Texas InstrumentsLM3S1620-IQC25-A2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
Texas InstrumentsLM3S6610-IQC25-A2
ARM THUMB-BASED MICROCONTROLLER RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, 55MHz, CMOS, PQFP100
MCU 32-bit SAM7X ARM7TDMI RISC 128KB Flash 1.85V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments LM3S2620-IQC25-A2T fornite dai suoi distributori.