Texas Instruments LM3S1620-IQC25-A2T
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
FONTEeCADmCADFILE
SnapEDA
Stock
94,456
Authorized Distributors
0
Max Frequency
25 MHz
25 MHz
Number of I/Os
52
Min Supply Voltage
3 V
3 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
Parti correlate
Texas InstrumentsLM3S2620-IQC25-A2
MCU 32-bit Stellaris ARM Cortex M3 RISC 128KB Flash 2.5V/3V/3.3V 100-Pin LQFP Tray
Texas InstrumentsLM3S2620-IQC25-A2T
Texas InstrumentsLM3S6610-IQC25-A2
ARM THUMB-BASED MICROCONTROLLER RISC Microcontroller, 32-Bit, FLASH, 55MHz, CMOS, PQFP100
MCU 32-bit SAM7X ARM7TDMI RISC 128KB Flash 1.85V/3.3V 100-Pin LQFP T/R
Descrizioni
Descrizioni di Texas Instruments LM3S1620-IQC25-A2T fornite dai suoi distributori.