TDK NLV25T-4R7J-PF
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 175mA 2.3Ohm DCR 1008 T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK NLV25T-4R7J-PF.
Newark
Arrow Electronics
element14 APAC
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-23.88%
Modelli CAD
Scarica il simbolo TDK NLV25T-4R7J-PF, l'impronta e i modelli STEP 3D dai nostri partner di fiducia.
Stock
62,269
Authorized Distributors
6
Inductance
4.7 µH
4.7 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
175 mA
175 mA
DC Resistance (DCR)
2.3 Ω
2.3 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
7.96 MHz
7.96 MHz
Introduction Date2003-08-26
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2026-03-31
LTD Date2026-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 220mA 1.5Ohm DCR 1210 T/R
Ind RF Chip Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 220mA 1210 Blister Plastic T/R
Inductor Chip Molded Bobbin Core 4.7uH 5% 7.96MHz 30Q-Factor Ferrite 165mA 1.5Ohm DCR 1210 T/R
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1310
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Inductor RF Wirewound 4.7uH 5% 7.96MHz 20Q-Factor Ferrite 0.26A 4Ohm DCR 1008 T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK NLV25T-4R7J-PF fornite dai suoi distributori.
POWER LINE IND, 4.7UH,175MA,5%,43MHz; Product Range:TDK - NLV25 Series; Inductan
General Purpose Inductor, 4.7uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1008
NLV Series 1008 4.7 uH ±5 % 175 mA 2.3 Ohm SMT Molded Wirewound Inductor
INDUCTOR, SIGNAL LINE, 4.7UH, 1005; Inductance: 4.7µH; Inductance Tolerance: ± 5%; DC Resistance Max: 2.3ohm; DC Current Rating: 175mA; Q Factor: 30; Self Resonant Frequency: 43MHz; Q Test Frequency: 7.96MHz; Inductor Case Styl