TDK MHQ1005P15NJT
INDUCTOR, 15NH, 0.4A, +/-5%, 2.3GHZ; Product Range: TDK - MHQ-P Series; Inductanc
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK MHQ1005P15NJT.
IHS
Datasheet17 pagine13 anni fa
Newark
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-04-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
Ind Power Molded Wirewound 15nH 5% 100MHz 19Q-Factor Ferrite 450mA 1210 T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 15nH 5% 100MHz 19Q-Factor Ferrite 450mA 160mOhm DCR 1210 T/R
Ind RF Chip Unshielded Wirewound 0.015uH ±5% 100MHz 15 Q-Factor Ferrite 480mA T/R
Inductor RF Chip Wirewound 15nH 5% 100MHz 30Q-Factor 460mA 160mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Multi-Layer 0.015uH 5% 250MHz 22Q-FactorCeramic 0.43A 0.22Ohm DCR 0402 T/R
Inductor RF Chip Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 300mA 320mOhm DCR 0402 Paper T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK MHQ1005P15NJT fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.015uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind High Frequency Chip Unshielded Multi-Layer 15nH 5% 100MHz 23Q-Factor Ceramic 400mA 0402 Punched Paper T/R
INDUCTOR, 15NH, 0.4A, +/-5%, 2.3GHZ; Inductance: 15nH; Product Range: -; DC Current Rating: 400mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Inductor Construction: Multilayer; DC Resistance Max: 0.28ohm; Inductance Tol