TDK CGA6P3X7S1H106K250AB
50V 10uF X7S ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK CGA6P3X7S1H106K250AB.
IHS
Datasheet23 pagine4 anni fa
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-11.51%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
EE Concierge
SimboloImpronta
SnapEDA
3DScarica
Ultra Librarian
Scarica
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X7S
X7S
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-31
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
TAIYO YUDENUMK325C7106KM-T
1210 10 uF 50 V ±10% Tolerance X7S Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; TDK; C3225X7S1H106K250AB; 10 µF; 1210; 50 V; 50 V
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt Soft 1210 50V 10Uf X7S 10% T: 2.5Mm
35V 10uF X7S ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descrizioni
Descrizioni di TDK CGA6P3X7S1H106K250AB fornite dai suoi distributori.
CGA Series 1210 10 uF 50 V ±10 % Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7S, 22% TC, 10uF, Surface Mount, 1210
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10μF, LxWxT:3.2x2.5x2.5mm
Cap Ceramic 10uF 50V X7S 10% Pad SMD 1210 125C T/R Automotive AEC-Q200
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 10000000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.50 ± 0.30
Cap Ceramic 10uF 50V X7S 10% SMD 1210 125°C T/R
Avnet Japan
CAP, 10µF, 50V, 10%, X7S, 1210; Capacitance:10µF; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%;
Capacitance:10µF; Voltage(DC):50V; Capacitor Case / Package:1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7S; Product Range:CGA Conductive Epoxy Series; Product Length:3.2mm; Product Width:2.5mm; MSL:- RoHS Compliant: Yes