TDK C3225X7S1H106K250AB
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC – SMD/SMT; TDK; C3225X7S1H106K250AB; 10 µF; 1210; 50 V; 50 V
NRND
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per TDK C3225X7S1H106K250AB.
IHS
Datasheet57 pagine3 anni fa
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
Future Electronics
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-15.31%
3DScarica
EE Concierge
Capacitance
10 µF
10 µF
10 µF
Dielectric
X7S
X7S
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Parti correlate
50V 10uF X7S ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK325C7106KM-T
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1210 50VDC 10uF 10% X7S
35V 10uF X7S ±10% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 10uF 50V X7S 10% Pad SMD 1210 Soft Termination 125C Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di TDK C3225X7S1H106K250AB fornite dai suoi distributori.
C Series 1210 10 uF 50 V ±10 % Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
MULTILAYER CERAMIC CHIP CAPACITOR Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7S, 22% TC, 10uF, Surface Mount, 1210
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10μF, LxWxT:3.2x2.5x2.5mm
Cap Ceramic 10uF 50V X7S 10% Pad SMD 1210 125C Low ESR T/R
Ceramic Capacitor, 10Uf, 50V, X7S, 10%, 1210, Full Reel; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):50V; Capacitor Case/Package:1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance:± 10%; Dielectric Characteristic:X7S; Product Range:C Series Rohs Compliant: Yes |Tdk C3225X7S1H106K250AB.