Rubycon 63PX330MEFC10X20
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 63V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Rubycon 63PX330MEFC10X20.
IHS
Datasheet2 pagine14 anni fa
HQonline
Newark
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-17.09%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
42,186
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
63 V
63 V
63 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
540 mA
510 mA
510 mA
Height - Seated (Max)
21.4884 mm
21.9964 mm
21.9964 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicECA1JHG331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1HM331
Cap Aluminum 330uF 50V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 500mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1HHG331
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
United Chemi-ConESMG500ELL331MJ16S
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 585mA 2000h 85°C Bulk
United Chemi-ConESMG500ETD331MJ16S
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 585mA 2000h 85C Ammo
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF
Descrizioni
Descrizioni di Rubycon 63PX330MEFC10X20 fornite dai suoi distributori.
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR PX 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Cap Aluminum Lytic 330uF 63V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 540mA 2000h 105°C Bulk
330uF 63V ±20% Plugin,D10xL20mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAP ALUM 330UF 20% 63V RADIAL / 330 µF 63 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C
CAP, 330µF, 63V, 20%; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 63V; Product Range: PX Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 1; Available until stocks are exhausted Alternative available
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330Uf, 63V, 20%, Radial; Capacitance:330Μf; Voltage(Dc):63V; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Lead Spacing:5Mmrohs Compliant: Yes |Rubycon 63PX330MEFC10X20