United Chemi-Con ESMG500ELL331MJ16S
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 585mA 2000h 85°C Bulk
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
JRH Electronics
Datasheet3 pagine4 anni fa
IHS
Future Electronics
element14 APAC
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-44.57%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
3,247
Authorized Distributors
5
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
585 mA
500 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
16.9926 mm
16.9926 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Parti correlate
United Chemi-ConESMG500ETD331MJ16S
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 585mA 2000h 85C Ammo
PanasonicECA1JHG331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1JM331
Cap Aluminum 330uF 63V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 550mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1JHG331B
Cap Aluminum 330uF 63V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 510mA 2000h 105°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUVR1J331MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMG500ELL331MJ16S fornite dai suoi distributori.
330uF 50V ±20% 877.5mA@100kHz Plugin,D10xL16mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 330UF, 50V, 20%, RADIAL; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 50V; Product Range: SMG Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter: 10mm; Lead Spacing: 5mm; Height: 16mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
330¦ÌF 50V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 585mA@ 120Hz,877.5mA@ 100kHz ,D10xL16mm 10mm*16mm*17.5mm
Aluminum Electrolytic Capacitor 330Uf, 50V, 20%, Radial; Rango De Producto:Serie Smg; Capacidad:330Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:50V; Diámetro:10Mm; Terminales Del Condensador:Conexión Radial; Resistencia Esr:- |Chemi-Con ESMG500ELL331MJ16S