United Chemi-Con ESMG500ETD331MJ16S
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20%( 10 X 16mm) Radial 5mm 585mA 2000h 85C Ammo
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet3 pagine5 anni fa
Datasheet4 pagine11 anni fa
Electro Sonic
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.00%
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
4
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
585 mA
500 mA
500 mA
Height - Seated (Max)
17.4752 mm
16.9926 mm
16.9926 mm
Supply Chain
Country of OriginIndonesia, Mainland China, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Parti correlate
United Chemi-ConESMG500ELL331MJ16S
Cap Aluminum Lytic 330uF 50V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 585mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA1JHG331
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR NHG 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicECA-1JM331
Cap Aluminum 330uF 63V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 550mA 2000h 85°C Bulk
PanasonicECA-1JHG331B
Cap Aluminum 330uF 63V 20% (10 X 20mm) Radial 5mm 510mA 2000h 105°C Ammo Pack
KYOCERA AVXUVR1J331MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con ESMG500ETD331MJ16S fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
330¦ÌF 50V ¡À20% 5mm 2000h@ 85¡ãC 585mA@ 120Hz,877.5mA@ 100kHz ,D10xL16mm 16mm*16mm*17.5mm
SERIES: SMG; VOLT: 50; CAP: 330; DIA X LENGTH: 10X16; PACKAGING: TAPED
Radial Can SMG 50V 330muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
CAP ALUM 330UF 20% 50V RADIAL TH