Panasonic ECQU3A684MG
Cap Film Suppression X1 0.68uF 300VAC PET 20% (26 X 12.5 X 22mm) Radial 22.5mm 100C
EOL
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Panasonic ECQU3A684MG.
Newark
Datasheet2 pagine9 anni fa
Datasheet3 pagine8 anni fa
Datasheet2 pagine15 anni fa
Panasonic SCT
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
_legacy Avnet
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2000-03-16
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2021-01-31
LTD Date2021-04-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
PanasonicECQU2A684ML
Film Capacitor, Polyester, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-U2A684MLA
ECQ UL, X-2 Met Poly Film Cap Molded275VAC, 0.68uF
Yageo GroupF840DR684M275C
Film Capacitor, Polypropylene, 760V, 20% +Tol, 20% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
PanasonicECQ-E6684JF
Radial FILM CAPACITOR ECQ-E(F) 630V 0.68muF ±5% 1.024Lx0.453W 26.00mmx11.50mm
Yageo GroupR60MN3680AA30K
Film Capacitor, Polyethylene Terephthalate, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Cornell DubilierDME4P68K-F
Film Capacitor, Polyester, 400V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Descrizioni
Descrizioni di Panasonic ECQU3A684MG fornite dai suoi distributori.
Radial FILM CAPACITOR ECQ-UG 300V 0.68muF ±20% 1.024Lx0.492W 26.00mmx12.50mm
Panasonic ECQU3A684MG - Film Capacitors (Electronic Equipment Use)
CAPACITOR, POLYESTER MET, CAP 0.68 UF, TOL 20%,VOL-RTG 300 VAC, RADIAL, STRAIGHT, BULK
Film Chip Capacitor, 275V, 0.15µF, -40 to +105 ¡C, RoHS
Panasonic SCT
CAPACITOR, X1, 250V, 0.68UF; Capacitance: 0.68µF; Suppression Class: X1; Product Range: -; Capacitor Dielectric Type: PET (Polyester); Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Operating Temperature Min
Film Capacitor Poly, 0.68Uf, 20%, 300V, Radial; Dielectric Type:Metallized Pet; Capacitor Case/Package:Radial Box - 2 Pin; Capacitance:0.68Μf; Capacitance Tolerance:± 20%; Suppression Class:X1; Capacitor Mounting:Through Hole Rohs Compliant: Yes |Panasonic ECQ-U3A684MG
CAPACITOR, X1, 250V, 0.68UF; Capacitor Application:Safety / Suppression; Capacitor Dielectric Type:Polyphenylene Sulphide (PPS); Capacitance:0.68µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage Rating:300VAC; Capacitor Mounting:Through Hole; Lead Spacing:22.5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +100°C; External Depth:12.5mm; External Length / Height:22mm; External Width:26mm; Lead Diameter:0.8mm; No. of Pins:2; Series:ECQU