Nichicon UKL1E470MEDANA
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UKL 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon UKL1E470MEDANA.
IHS
Datasheet2 pagine6 anni fa
Future Electronics
Arrow Electronics
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
33,689
Authorized Distributors
2
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
170 mA
95 mA
95 mA
Height - Seated (Max)
11.9888 mm
12.4968 mm
12.4968 mm
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 10 months ago)
LTB Date2022-11-30
Parti correlate
PanasonicEEU-FC1E470B
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20%( 5 X 11mm) Radial 5mm 175mA 1000h 105C Automotive Ammo
PanasonicEEU-FC1E470H
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FC 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEUFC1E470
United Chemi-ConEKMG250ELL470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 80mA 1000h 105°C Bulk
NICHICON UPJ1E470MED1TD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 47UF, 25V, 20%, RADIAL
NichiconUPJ1E470MED
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPJ 25V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon UKL1E470MEDANA fornite dai suoi distributori.
KL Series 25 V 47 uF 6.3x11 mm LS=2.5 mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
47uF 25V 卤20% 170mA@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 170mA 2000h 85C