Nichicon TVX1A101MAD
VX Series 100 uF 10 V 85°C Ø6.3 x 12 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Nichicon TVX1A101MAD.
IHS
Datasheet2 pagine7 anni fa
element14 APAC
Future Electronics
Arrow Electronics
Verical
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Axial
Axial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
130 mA
130 mA
Height - Seated (Max)
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-07-28
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-10-31
LTD Date2020-03-31
Parti correlate
NichiconTVX1C101MAD
VX Series 100 uF 16 V 85°C Ø6.3 x 16 mm Axial Aluminum Electrolytic Cap
NichiconTVX0J101MAD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
NichiconTVX1V101MAD
Capacitor Aluminum 100uF 35VDC 20% 8 X 16mm AXL 210mA 2000 hr
Descrizioni
Descrizioni di Nichicon TVX1A101MAD fornite dai suoi distributori.
Cap Aluminum Lytic 100uF 10V 20% (6.3 X 12mm) Axial 130mA 2000h 85C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Electrolytic capacitor; 1000uF; 63V; 85deg.C; 16x31.5; 20%; 2000h
Plugin,D6.3xL13mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
CAPACITORS, ALUMINUM ELECTROLYTIC, LEADED 10VOLTS 100UF 6.3X12 20%
Aluminum Electrolytic Capacitor 100Uf, 10V, 20%, Axial; Capacitance:100Μf; Voltage Rating:10V; Product Range:vx Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:axial Leaded; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 85°C; Esr:- Rohs Compliant: Yes