NIC Components NAZK102M10V10X10.5LBF
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C T/R
Obsolete
Richiedi un campioneScheda dati
Prezzo e stock
DistributorSKUMinPkg
AvnetNAZK102M10V10X10.5LBF0900
4d
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet4 pagine5 anni fa
NIC Components
Stock
0
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Case/Package
Aluminum
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
510 mA
510 mA
510 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Introduction Date2006-11-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
Parti correlate
NACK Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEEFT1A102AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFP0J102AP
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20%( 8 X 10.2mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMZJ6R3ADA102MHA0G
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 10mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMZA100ADA102MJA0G
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20%( 10 X 10mm) SMD 850mA 2000h 105C Automotive T/R
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NAZK102M10V10X10.5LBF fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z, +105 degrees C (2KHr); HIGHER REFLOW RATED; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4141