United Chemi-Con EMZJ6R3ADA102MHA0G
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 10mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C Automotive T/R
Obsolete
Pagina del produttoreScheda dati
Prezzo e stock
Schede tecniche e documenti
IHS
Datasheet2 pagine12 anni fa
Datasheet0 pagine0 anni fa
Electro Sonic
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
300 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
850 mA
450 mA
Height - Seated (Max)
10.3124 mm
10.0076 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
PanasonicEEEFP0J102AP
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20%( 8 X 10.2mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C Automotive T/R
KYOCERA AVXUCL0J102MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 6.3V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK0J102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 6.3V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEE-0JA102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 6.3V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
United Chemi-ConEMZA6R3ADA102MHA0G
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20%( 8 X 10mm) SMD 600mA 2000h 105C Automotive T/R
United Chemi-ConEMLA6R3ADA102MJA0G
Cap Aluminum 1000uF 6.3V 20% (10 X 10mm) SMD 850mA 3000h 105°C Cardboard T/R
Descrizioni
Descrizioni di United Chemi-Con EMZJ6R3ADA102MHA0G fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 3333
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
SERIES: MZJ; VOLT: 6.3; CAP: 1000; DIA X LENGTH: 8X10; PACKAGING: TAPED
1000uF 6.3V 850mA@100kHz 80mΩ@100kHz ±20% SMD,D8xL10.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Cap, Alu Elec, 1000Uf, 6.3V, Rad Can Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):6.3V; Esr:0.08Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Alchip Mzj Series; Msl:-Rohs Compliant: Yes |Chemi-Con EMZJ6R3ADA102MHA0G