NIC Components NACK102M10V 10X10.5TR13F
NACK Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
Richiedi un campioneScheda dati
Stock
1,248
Authorized Distributors
2
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Case/Package
Aluminum
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 mΩ
Ripple Current
637.5 mA
510 mA
510 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Supply Chain
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-11-04
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NIC ComponentsNAZK102M10V10X10.5LBF
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C T/R
PanasonicEEEFT1A102AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFP0J102AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FP 6.3V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
KYOCERA AVXUCL0J102MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCL 6.3V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 1mF 10V
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACK102M10V 10X10.5TR13F fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4141
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 10.5mm) SMD 850mA 2000h 105C T/R