NIC Components NACZ102M10V10X10.5TR13F
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 20% 1mF 10V
Obsolete
IHS
Datasheet7 pagine5 anni fa
Future Electronics
NIC Components
Jameco
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Ultra Librarian
SimboloImpronta
Scarica
Il sito del partner si aprirà in una nuova scheda quando si scaricano i modelli CAD
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
48,127
Authorized Distributors
1
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
90 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
402 mA
510 mA
510 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
Supply Chain
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Parti correlate
NACK Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEEFT1A102AP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FT 10V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK1A102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 10V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEEFK1C102SP
FKS Radial Can - SMD Aluminum Electrolytic Capacitor 0.394Dia 10.00mm 卤20% 1000muF 16V
United Chemi-ConEMZJ6R3ADA102MHA0G
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 10mm) SMD 0.08 Ohm 850mA 2000h 105C Automotive T/R
NIC ComponentsNAZT102M10V10X10.5LBF
NAZT Series 1000 uF 10 V ±20 % Surface Mount Aluminum Electrolytic Capacitor
Descrizioni
Descrizioni di NIC Components NACZ102M10V10X10.5TR13F fornite dai suoi distributori.
NACZ Series 1000 uF 10 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Cap Aluminum Lytic 1000uF 10V 20% (10 X 10.5mm) SMD 0.09 Ohm 670mA 2000h 105C T/R
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes |Nic Components NACZ102M10V 10X10.5TR13F
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4141