Murata LQW18AN62NG00D
Inductor RF Chip Wirewound 62nH 2% 100MHz 38Q-Factor 280mA 510mOhm DCR 0603 Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata LQW18AN62NG00D.
element14 APAC
Datasheet4 pagine14 anni fa
Future Electronics
Arrow.cn
Trend di 3 mesi:
+4.15%
Stock
86,503
Inductance
62 nH
62 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
280 mA
280 mA
DC Resistance (DCR)
510 mΩ
510 mΩ
Q Factor
38
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
Introduction Date2002-03-28
Parti correlate
Inductor RF Chip Wirewound 68nH 2% 100MHz 38Q-Factor 340mA 380mOhm DCR 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 2% 100MHz 38Q-Factor 360mA 350mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.068uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Unshielded Wirewound 56nH 2% 200MHz 38Q-Factor Ceramic 360mA 0603 T/R
ROHS3Compliant Multilayer Active 2013 Multilayer Inductor -55C~125C 1.2GHz 1.8Ohm Max 56nH
Descrizioni
Descrizioni di Murata LQW18AN62NG00D fornite dai suoi distributori.
General Purpose Inductor, 0.062uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
LQW18 Series 0603 62 nH ±2 % 280 mA 510 mOhm SMT Unshielded Wirewound Inductor
Fixed Inductor 0603 62nH ±2% 280mA 510mΩ 2.3GHz 38@200MHz
Inductor, 62Nh, 2.3Ghz, 0.28A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18AN62NG00D