Murata LQP03TN8N2H02D
Inductor RF Chip Thin Film 8.2nH 3% 500MHz 14Q-Factor 250mA 700mOhm DCR 0201 Paper T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Murata LQP03TN8N2H02D.
Newark
Datasheet0 pagine0 anni fa
Farnell
Future Electronics
Trend di 3 mesi:
-64.01%
Stock
61,683
Inductance
8.2 nH
8.2 nH
8.2 nH
Tolerance
3 %
3 %
3 %
Current Rating
250 mA
250 mA
250 mA
DC Resistance (DCR)
700 mΩ
700 mΩ
700 mΩ
Test Frequency
500 MHz
500 MHz
500 MHz
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2010-04-15
Parti correlate
Inductor RF Chip Thin Film 7.5nH 3% 500MHz 14Q-Factor 300mA 600mOhm DCR 0201 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0201
TAIYO YUDENHKQ0603S7N5H-T
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0201
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
General Purpose Inductor, 0.0075uH, 3%, 1 Element, Film-Core, Reflow soldering, 0603/0201
TAIYO YUDENHKQ04028N2H-T
Ind High Frequency Chip Multi-Layer 8.2nH 3% 500MHz 8Q-Factor Ceramic 140mA 0402 Paper/Embossed T/R
Descrizioni
Descrizioni di Murata LQP03TN8N2H02D fornite dai suoi distributori.
Surface Mount High Frequency Inductor, Lqp03tn Series, 8.2 Nh, 3%, 0201 [0603 Metric], 3.6 Ghz
Thin Film Inductor, 8.2 nH, 0.7 ohm, 3.6 GHz, 250 mA, 0201 [0603 Metric], LQP03TN_02 Series
LQP Series 0201 8.2 nH ±3 % Tol. 250 mA SMT High Frequency Chip Inductor
High Frequency Inductance 700mΩ 8.2nH ±3% 250mA 6.6GHz 0.30mm 0.60 x 0.30mm 0201
INDUCTOR, 8.2NH, 0.25A, 3%, 3.6GHZ; Inductance: 8.2nH; Product Range: LQP03TN Series; DC Current Rating: 250mA; High Frequency Inductor Case: 0201 [0603 Metric]; Inductor Construction: Thin Film; DC Resistance Max: 0.7ohm; Ind