KYOCERA AVX 06036D102KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per KYOCERA AVX 06036D102KAT2A.
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-0.44%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Parti correlate
Cap Ceramic 0.001uF 50V X5R 10% SMD 0603 85°C Paper T/R
100V 1nF X5R 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0402 1 nF 6.3 V ±10% Tolerance X5R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX01016D102KAT2A
Capacitor, SMD, MultiLayer Ceramic (MLCC), 01005 Case, 6.3Vdc, X5R, 1000pF, ±10%, ø7T/R"
KYOCERA AVX06035D102KAT2A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X5R, 15% TC, 0.001uF, Surface Mount, 0603
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1nF, LxWxT:0.4x0.2x0.2mm
Descrizioni
Descrizioni di KYOCERA AVX 06036D102KAT2A fornite dai suoi distributori.
Cap Ceramic 0.001uF 6.3V X5R 10% SMD 0603 85°C T/R
CAP CER 1000PF 6.3V 10% X5R 0603
1nF ¡À10% X5R 6.3V 0603 1.6mm*810¦Ìm*810¦Ìm
Ceramic Multilayer Capacitor; Capacitor Type:General Purpose; Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:6.3VDC; Capacitor Dielectric Type:Multilayer Ceramic; Package/Case:0603; Termination Type:SMD ;RoHS Compliant: Yes