Yageo Group R46KR368000M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group R46KR368000M1K.
IHS
Datasheet19 pagine3 anni fa
Future Electronics
Farnell
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
-37.72%
Parti alternative
Questo componente
Parti alternative
Price @ 1000
Stock
43,378
Authorized Distributors
6
Capacitance
680 nF
680 nF
Dielectric
PP
PP
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
560 V
560 V
Tolerance
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
16.9926 mm
17.0942 mm
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Parti correlate
Yageo GroupR463N368050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Cap Film Suppression X2 0.68uF 305VAC PP 10% (18 X 11 X 18.5mm) Radial 15mm 105C Bulk
X2 Class AEC-Q200 Metallized Polypropylene Film Capacitor, 680nF, 310VAC, 630VDC, 10%
Yageo GroupR46KN368050M2K
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group R46KR368000M1K fornite dai suoi distributori.
Cap Film 0.68uF 560V PP 10% (32 X 9 X 17mm) Radial 27.5mm 110°C Loose in Box
Radial FILM CAPACITOR R46 275V 0.68muF ±10% 1.260Lx0.354W 32.00mmx9.00mm
SUPPRESSION CAP, 0.68UF, CLASS X2, RAD; Capacitance: 0.68µF; Suppression Class: X2; Product Range: R46 275V Series; Voltage Rating X: 275V; Voltage Rating Y: -; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; dv/dt Rating: 150V/µs; Capacitor Case Style: Radial Box; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 110°C; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (27-Jun-2018)