Yageo Group A700V106M016ATE045
Cap Aluminum Organic 10uF 16VDC 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 0.045 Ohm 2400mA 2000h 125C T/R
Schede tecniche e documenti
Scarica le schede tecniche e la documentazione del produttore per Yageo Group A700V106M016ATE045.
Newark
element14 APAC
Farnell
TME
Cronologia dell'inventario
Trend di 3 mesi:
+0.15%
Modelli CAD
FONTEeCADmCADFILE
Component Search Engine
SimboloImpronta
3DScarica
SnapEDA
Impronta
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Parti correlate
Panasonic35TQC10M
Cap Tant Solid 10uF 35V D2 CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343,D2 0.12 Ohm 105°C Embossed T/R
10UF SOLID ELECTROLYTIC TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR,35VDC +/-20%,T591 SERIES
Cap Tant Polymer 10uF 35VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.8mm) SMD 7343-19 0.12 Ohm 125C T/R
Panasonic35TQC10MYF
Panasonic 35TQC10MYF - Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitors (POSCAP)
PanasonicEEF-CS1D100R
SP-Cap CS Series 20 V 10 uF 105°C SMT Low ESR CHIP Aluminum Polymer Cap
10UF SOLID ELECTROLYTIC TANTALUM ELECTROLYTIC CAPACITOR,50VDC +/-20%,T591 SERIES
Descrizioni
Descrizioni di Yageo Group A700V106M016ATE045 fornite dai suoi distributori.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 10uF, Surface Mount, 2917
2917 (7343Metric) AO-Cap A700 16V 10muF ±20% 0.287Lx0.169W 7.30mmx4.30mm
SMD Aluminum Organic Capacitors 16volts 10uF 20% ESR=45
POLYMER ALUMINUM ELECTORLYTIC CAPACITOR, 10UF, 16V, 20%, SMD, FULL REEL; Capacitance:10 F; Voltage Rating:16V; Product Range:A700 Series; AE Capacitor Case:2917 ^7343 Metric]; Packaging:Tape & Reel; Operating Temperature Min:-55 C
Cap, 10Uf, 16V, 2.4A, Smd, 2917; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitor Case/Package:2917 [7343 Metric]; Esr:0.045Ohm; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 125°C; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Mounting:Surface Mount Rohs Compliant: Yes |Kemet A700V106M016ATE045